Листа со најиновативни земји во светот

Според последните податоци од синоќа, бројот на заболени од коронавирус во светот надмина 2.080.000, од кои, најмногу се во САД – околу 630.000. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, вчера попладне информираше за нови шест смртни случаи од Ковид-19, со што вкупната број на починати се искачи на 44 или ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Израел се најде на првото места на листата на најбезбедни држави во услови на пандемија од коронавирусот, покажуваат резултатите на инстражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Како што можете да видите, оваа споредба е направена од страна на Центарот за медицнски истражувања на корона вирусот при Џон Хопкинс Универзитетот во Балтимор ...
| | веќе видена | слични

Околу половина од смртните случаи во Европа од „КОВИД-19“ се пријавени во старечки домови, но многумина не се вклучени во официјалните податоци или воопшто не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 371 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1. јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 ...
сите 346 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 106 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 245 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

Со одлука на Владата од утре може да отпочнат со работа кафетериите и угостителските објекти со посетители во отворените делови на овие објекти, со ...
сите 111 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Листа со најиновативни земји во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: