Народна банка: Заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се посетуваат кога е неопходно и неодложно

Народната банка на Република Северна Македонија денеска упати апел до граѓаните заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на општинскиот штаб за заштита и спасување, градоначалникот на Гевгелија, Сашо Поцков, изрази задоволство и благодарност до граѓаните кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите 24 часа на територијата на Општина Охрид влегле повеќе од 300 моторни возила со регистарски таблички од други општини, соопштија вчера од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинскиот кризен штаб на Општина Свети Николе на денешниот состанок информираше дека за време на продолжениот викенд за Велигденските празници сите ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување, по одржаната 31 седница, до Владата достави барање да ја издвои Општина Куманово од рамката на општите мерки на Влада, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на денешната прес-конференција информираше за заклучоците донесени на денешната осма седница на Општинскиот штаб ...
| | веќе видена | слични

Во Делчево се состана Општинскиот Кризен штаб кој позитивно ги оцени досегашните преземени мерки за справување со вирусот КОВИД-19. Со цел понатамошно успешно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 248 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 285 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 190 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 177 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка: Заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се посетуваат кога е неопходно и неодложно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: