Банките настојуваат што повеќе да се користат услугите за електронско и мобилно банкарство

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилниците интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите. – Апелираме до ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа на територијата на Општина Охрид влегле повеќе од 300 моторни возила со регистарски таблички од други општини, соопштија вчера од ...
| | веќе видена | слични

На тетовското подрачје изминативе 24 часа има четири лица заболени од КОВИД -19. Кризниот штаб од Тетово денеска уште еднаш ја повтори потребата од почитување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во општина Тетово има 19 од вкупно 37-те случаи на лица заболени од коронавирус во регионот, објави денеска Кризниот штаб на општина Тетово. Во Боговиње има 7, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е време за хуманост, туку за спречување на заразата, му порачаа дел од охриѓани на епидемиологот од Институтот за јавно здравје, Жарко Караџовски, откако ...
| | веќе видена | слични

Откако епидемиологот Караџоски барањето на општина Охрид да ги затвори вратите за Велигден сите кои не се жители на градот го оцени како нехуман, некоректно и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13 април 2020 (Inpress) – Веста за изјавата на Жарко Караџоски од Институтот за јавно здравје, во однос на барањето на Кризниот штаб на општина Охрид, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
сите 615 | | | веќе видена

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
сите 320 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да ...
сите 480 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банките настојуваат што повеќе да се користат услугите за електронско и мобилно банкарство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: