Турска помош во маски, скафандери и тестови - Борисов најави помош од Бугарија

Турција на Македонија ќе и’ испрати 50.000 заштитни медицински маски, 1.000 скафандери,1.000 тестови и друг медицински материјал. Опремата попладнево треба да ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Кинеската амбасада во земјава денеска му донираше еден милион и 930 илјади денари на Министерството за здравство за справување со пандемијата со коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средствата се собрани од страна на Кинеската амбасада, а наскоро се очекува во земјава да пристигне и донацијата од кинеската Влада. – Донацијата е подготвена, ...
| | веќе видена | слични

Покрај финансиската помош од САД, која верувам дека досега изнесува околу 1,2 милиони долари, и американски компании нудат помош на Северна Македонија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Донацијата од САД, која се состои од заштитна медицинска опрема за борба против коронавирусот, примија денеска вицепремиерот Бујар Османи и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Иницијаторот на оваа идеја, за Гласот на Америка, вели дека ова кризно тело би имало цивилен и воен персонал за брз одговор при справување со катастрофи, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се соочуваме со нова ситуација за сите нас и само со заедничка работа – надминувајќи ги националните граници, партиските и други поделби, и со соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични

„Благодарност до САД за донацијата на заштитна медицинска опрема за борба против КОВИД-19. Денеска примивме маски и скафандери наменети за здравствените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 262 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 266 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 154 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турска помош во маски, скафандери и тестови - Борисов најави помош од Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: