Стопанската комора бара стриктна примена на законите во врска со употребата на дезинфициенси на пазарот (ВИДЕО)


„Во оваа вонредна состојба, кога се води голема битка за здравјето и животите на граѓаните, мора да се преземат сите можни чекори за нивна заштита“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Покрај останатите активности, од 25 март започна да работи и Кризен штаб при Комората. Во моменти кога истекуваат 30 дена од воведувањето на вонредната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Би било многу несериозно да се предлагаат мерки со кои само ќе се земаат пари од Буџетот, а нема да се слеваат во него. Ние сите бараме нешто, а никој не ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески од Стопанската комора за Телма вечерва изјави дека е добро тоа што Владата формира економски совет. Вели дека тоа е тело каде се разменуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Македонија за „Топ Тема“ на ТВ „Телма“ изјави дека со економските мерки кои што ги спроведува владата ...
| | веќе видена | слични

Постои опасност да биде нарушена ликвидноста на компаниите во следниот период, но тука државата ќе треба да одигра сериозна улога и да даде пример за финасиска ...
| | веќе видена | слични

Плаќаме царини за репроматеријали кои не се произведуваат во земјава, а такви се 99 отсто од увезените репроматеријали. Тоа значи дека државата ги држи високи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На истиот начин, како што секој ден се известува за бројот на новозаболени, починати или оздравени лица од корона вирусот, да се известува и за тоа кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По 66 дена, од денеска се укинува полицискиот час во земјата воведен поради коронавирусот.Владата вчера на седница донесе и одлука рестораните и кафулињата ...
сите 609 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 426 | | | веќе видена

Укинување на полицискиот час и отворање на кафулињата и рестораните предложи Комисијата за заразни болести до Владата, брифираат извори од Комисијата за ТВ24. ...
сите 407 | | | веќе видена

Во вечерашното интервју на телевизија Алсат М, министерот за здравство. Венко Филипче зборувајќи за состојбата со коронавирусот оцени дека здравствениот систем ...
сите 272 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 253 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 236 | | | веќе видена

На 14 април биле дијагностицирани 26 заболени од Ковит 19. На Велигден 37 новозаболени, а само пред два дена беа дијагностицирани 40 инфицирани. Пред месец ...
сите 277 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора бара стриктна примена на законите во врска со употребата на дезинфициенси на пазарот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: