Парична казна за три лица од Куманово

3 копии

Струшкото обвинителство покрена постапка против четири лица за непочитување заради „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија", соопштија ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе казнени налози против 22 лица обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Скопското обвинителство денеска поднесе казнени налози против 22 лица поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. „Обвинетите, во ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите, во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите, во одделни кривично-правни настани, не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим за движење на територијата на Република Македонија и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителството во Тетово поднесе предлози за парични казни за пет лица, соопштија од ОЈО Тетово. – Обвинетите во одделни кривично правни настани на 13 и 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против 48 годишна лекарка од Делчево за злоупотреба на службената положба и овластувањето. Според ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство – Битола побара парична казна во износ од 100 дневни глоби за две лица заради непочитување на полицискиот час. – Основното јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 130 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

„Владата на Заев и на СДСМ доживеаа вистинско фијаско во справувањето со пандемијата. Граѓаните се жртви на неспособноста на оваа Влада.Статистичките ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парична казна за три лица од Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: