ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 18 НОВИ ЗАРАЗЕНИ од коронавирус во Македонија


6 копии

Вкупно 974 случаи на коронавирус до вчера се регистрирани во Македонија. Согласно последните официјални бројки во текот на вчерашниот ден потврдени се нови 66 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Последниот биланс кој вчера го објави Министерството за здравство во врска со состојбата со коронавирусот во Македонија вели дека кај нас имаше евидентиран ...
| | веќе видена | слични

Едно починато лице и 66 новозаразени е денешниот биланс на Министерството за здравство во врска со Ковид состојбата во земјава. Од здравство информираат дека ...
| | веќе видена | слични

За пациентка која пред два дена почина во ГОБ „8 Септември“ денеска е пристигнат резултат на брис кој покажа присуство на Ковид-19. Пациентката на возраст од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 18 НОВИ ЗАРАЗЕНИ од коронавирус во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: