Откриено колку долго КОРОНАВИРУСОТ се задржува на заштитната маска за лице?


Со оглед на тоа дека коронавирусот примарно е болест на респираторниот систем, заштитната маска за лице не е површина до која не може да дојде вирусот. ...
| | веќе видена | слични

Информации за новиот коронавирус пристигнуваат секојдневно, а најважни се веројатно оние за начинот на заштита. Додека сѐ уште траат дебатите за тоа како се ...
| | веќе видена | слични

Откако изби епидемијата, а потоа и беше прогласена пандемија на коронавирусот, најголем интерес покажавме за информации за превентивните мерки. Луѓето често, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Носењето на маските и ракавиците може да го намали ризикот од коронавирус и неговото пренесување, но само ако тоа го правите правилно. Ако ги правите овие 7 ...
| | веќе видена | слични

По официјалните упатства за заштита од коронавирус, многумина се обезбедија со средства за дезинфекција. Но, она што можеби не го сфаќате е дека, исто како и ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што постојано се миеме и ги дезинфицираме рацете, носењето маска и ракавици кога излегувате, неопходно е и дезинфекција на предмети во домот. Корона ...
| | веќе видена | слични

Многу е важно да се грижите за хигиената. Како и да е, не дека сите работи што ни се служат се правилни и можеби најдобри за нас, сведочи мизеријата на еден ...
| | веќе видена | слични

Во тек на пандемијата со коронавирусот треба да одбегнуваме често доприање на косата заради можноста на задржување на Ковид-19 на влакното. Истото важи и за ...
| | веќе видена | слични

Експертите препорачуваат на овој начин да ги измиете памучните маски… Додека ние продолжуваме да се бориме против пандемијата на корона вирусот, Центрите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 294 | | | веќе видена

Носителот на изборната единица 3 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев при посетата на Виница оствари средба со младите од овој град.„По посетата на Зрновце продолжуваме ...
сите 526 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриено колку долго КОРОНАВИРУСОТ се задржува на заштитната маска за лице?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: