Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално тепаа девојка

11 копии

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе казнени налози против 22 лица обвинети за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Скопското обвинителство денеска поднесе казнени налози против 22 лица поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. „Обвинетите, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Струшкото обвинителство покрена постапка против четири лица за непочитување заради „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. – Тие не ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите, во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите, во одделни кривично-правни настани, не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим за движење на територијата на Република Македонија и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителството во Тетово поднесе предлози за парични казни за пет лица, соопштија од ОЈО Тетово. – Обвинетите во одделни кривично правни настани на 13 и 14 ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство – Битола побара парична казна во износ од 100 дневни глоби за две лица заради непочитување на полицискиот час. – Основното јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Радмила Шекеринска запрашана од новинарите во Битола дали се ...
сите 406 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално тепаа девојка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: