Фудбалерите на Интер и Јувентус мора да се вратат во Италија

Поранешната starвезда на Верона, Пребен Елкјаир, изјави дека тренерот на Интер, Антонио Конте, допрва треба да дознае како да извлече максимум од Кристијан ...
| | веќе видена | слични

Уругвајскиот фудбалер Диего Годин по само една година се подготвува да го напушти Интер. Порталот „Фудбал Италија“ тврди дека Годин кариерата ќе ја продолжи во ...
| | веќе видена | слични

Интер ова лето донесе неколку одлични засилувања во својот тим, а на прагот беше да го ангажира и фудбалерот на Рома, Леонардо Спинацола. Сепак, откако се ...
| | веќе видена | слични

Дел од италијанските медиуми објавија дека Ромелу Лукаку и Кристијан Ериксен го убедуваат Јан Вертонген од Тотенхем следната сезона да се пресели во Интер. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерите на Интер и Јувентус мора да се вратат во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: