ХЕРА: Владата да ги гарантира здравствените услуги на бремените жени

ХЕРА упати порака до Владата на Република Македонија дека потребите на жените поврзани со сексуалното и репродуктивното здравје не треба во ниту еден момент да ...
| | веќе видена | слични

Организациите за човекови права отпочнале дигитален протест против контроверзните закони во Полска кои се однесуваат на абортусот и сексуалното образование, ...
| | веќе видена | слични

Во вторникот во Варшава бил одржан протест на жените и тоа додека тие свиреле од автомобилите и велосипедите. Бидејќи епидемијата на коронавирусот беснее низ ...
| | веќе видена | слични

Во Варшава, демонстрантите свиреа со автомобилските сирени и делумно блокираа еден од главните булевари во градот со транспаренти низ прозорците на нивните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Организациите за заштита на човековите права, меѓу нив и македонската ХЕРА, потпишаа повик до владите ширум Европа да обезбедат сигурен и брз пристап до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 473 | | | веќе видена

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во општина Лозово каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара ...
сите 354 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 182 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 203 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 204 | | | веќе видена

ДУИ и нејзиниот лидер, Али Ахмети немаат намера да се повлечат од барањето за прв премиер Албанец. И покрај негувањата и цврстите ставови од двајцата ...
сите 66 | | | веќе видена

Прво изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во предизборен дуел дебатираа на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХЕРА: Владата да ги гарантира здравствените услуги на бремените жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: