Османи: Преку солидарноста и меѓусебната поддршка ќе излеземе посилни од оваа криза

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор за распределба на странска помош во земјава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Покрај финансиската помош од САД, која верувам дека досега изнесува околу 1,2 милиони долари, и американски компании нудат помош на Северна Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Водеден нов систем за дозвола на извозЗемјите од Западен Балкан ќе бидат иземени од дозвола за увоз на медицинска опрема од ЕУ кој е воведен на 15 март.- ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Засега успешно го менаџираме текот на епидемијата. Со линеарен раст на новопотврдени позитивни пациенти на Ковид-19, успеваме да го амортизираме здравствениот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, на денешната прес-конференција во Брисел информираше дека Самитот ЕУ-Западен Балкан кој требаше да се одржи во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче и министерот за надворешни работи Никола Димитров денес присуствуваа на видео конференција со амбасадорите на земјите ...
| | веќе видена | слични

Убеден сум дека САД ќе продолжат да обезбедуваат финансиска помош и асистенција за нашите пријатели, изјави специјалниот претставник на Стејт департмент за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Метју Палмер, рече дека по пандемијата на коронавирусот, секаде ...
| | веќе видена | слични

.-Планираме во наредните недели да го одржиме самитот во форма на видео-конференција, по консултации со хрватското претседателство, за да и дадеме поттик на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до понеделник до 5 часот, не се опфатени општините од ...
сите 222 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 209 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 309 | | | веќе видена

Над 90 проценти од сега новодијагностицираните се во рамките на познати кластери, заболени и трансмисија на вирус настаната на семејни настани кога се ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Преку солидарноста и меѓусебната поддршка ќе излеземе посилни од оваа криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: