Мерките што ги презема германската Влада за спречување на ширењето на коронавирусот даваат резултати

3 копии

Претседателот на институтот „Роберт Кох“ (РКИ), Лотар Вилер, оцени дека мерките што ги презема германската Влада за спречување на ширењето на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Повеќе време за подготовка и луѓе кои се придржуваат кон мерките и помогнаа на Португалија да го сузбие ширењето на коронавирусот. Оваа земја има значително ...
| | веќе видена | слични

Прелиминарните резултати потекнуваат од студија направена во еден од најтешко погодените региони на Германија од пандемијата на коронавирусот и истите се ...
| | веќе видена | слични

Додека Шпанија продолжува да се бори со сериозно ширење на коронавирусot, ситуацијата е многу подобра во соседнаta Португалија. Постојат голем број на различни ...
| | веќе видена | слични

Германскиот центар за контрола на болести објави дека ќе спроведе серија крвни тестови за да се утврди колку луѓе во земјата се имуни на КОВИД-19 и колку многу ...
| | веќе видена | слични

„Германскиот Вухан“, градот Хајнсберг на границата со Холандија, беше еден од првите жаришта на коронавирусот. Причина: Германците сакаат карневал, па во ...
| | веќе видена | слични

Дали Германија веќе треба да размисли за укинување на рестриктивните мерки и да расправа за ублажување на истите? Политичарите велат дека е рано за тоа, додека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до понеделник до 5 часот, не се опфатени општините од ...
сите 222 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 237 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 307 | | | веќе видена

Техничкиот премиер по втор пат е во излоација и вели дека се е нормално, дека ситуацијата и покрај короната и овие високи бројки на новозаразени во едно ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерките што ги презема германската Влада за спречување на ширењето на коронавирусот даваат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: