Голема измама со неисполнета достава на околу десет милиони заштитни маски во Германија

Германското правосудство откри голема измама со неисполнета достава на околу десет милиони заштитни маски за 15 милиони евра во Северна Рајна-Вестфалија, ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за соработка при спроведување на законот (ЕВРОПОЛ) соопшти дека две лица се уапсени во Холандија поради сомнение дека се дел од криминална ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Службеници на Интерпол во заедничка акција со властите во Германија, Ирска и Холандија открија криминална шема поврзана со продажба на маски за германскиот ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на германискиот институт Роберт Кохм сојузната агенција за контрола и превенција на заразни болести, бројот на потврдени случаи заразени од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на починати од коронавирус во Германија се зголеми на 2.969, објави Институтот „Роберт Кох“. Во соопштението се вели дека вчера починале 170 луѓе. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За првпат од избувнувањето на епидемијата, бројот на излекувани од коронавирусот во Германија го надмина бројот на заразени. Тоа го соопшти денеска берлинскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 557 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, ...
сите 1001 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 375 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 124 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема измама со неисполнета достава на околу десет милиони заштитни маски во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: