Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите кои не се во Италија да се вратат

Интер и Јувентус ги повикуваат своите фудбалери кои се надвор од Италија да почнат да се враќаат со цел да бидат подготвени за продолжението од сезоната. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Раководството на Јувентус му даде можност на Кристијано Роналдо и на другите странци во составот надвор од Италија да се вратат во Торино до недела, 19 април, ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот прволигаш Наполи и понатаму жестоко притиска и бара оваа сезона во Серија А да се заврши регуларно, односно истата да не биде поништена поради ...
| | веќе видена | слични

Во Италија, вонредната состојба неодамна беше продолжена до 3 мај поради пандемија на коронавирус. Италија беше најтешко погодена во Европа и беше во фокусна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Раководството на Јувентус даде рок на Кристијано Роналдо и останатите „странци“ да се вратат за една недела во Торино, односно најдоцна до 19-ти април, пишува ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо ќе се врати во Италија многу брзо. Португалската sвезда на Јувентус по враќањето во Италија треба да остане целосно изолирана дома 14 дена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 625 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 337 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 226 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 183 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 466 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите кои не се во Италија да се вратат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: