Премиерлига: Ако сезоната 2019/20 не заврши, ќе изгубиме милијарда фунти

Претседателот на италијанската фудбалска федерација Габриеле Гравина изјави дека нема да се откаже од намерата да даде се од себе за да заврши сезоната во ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Сампдорија, контроверзниот филмски продуцент Масимо Фереро, изрази подготвеност на него да ја тестираат вакцината против новиот вирус кој со ...
| | веќе видена | слични

Клубовите се загрижени дека, меѓудругото, фудбалерите на кои им истекуваат договорите летово и кои на први јули ќе бидат слободни играчи, како и играчите кои ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Бреша, Масимо Челино, смета дека сезоната во Серија А не треба да продолжи.Италија е европска земја која е најтешко погодена од пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Клубовите во Серија А едвај чекаат дозвола да започнат со тренинзи за продолжување на сезоната. Серија А беше прекината пред повеќе од еден месец, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 471 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 461 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена

По 14 години на поглаварското столче во Исламската верска заедница во Македонија седна друг човек. Гостиварскиот муфтија Шаќир Ефенди Фетаху е новиот исламски ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерлига: Ако сезоната 2019/20 не заврши, ќе изгубиме милијарда фунти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: