Северна Кореја се уште нема заразени со коронавирусот- велат дека прават тестирања, а 500 лица се во изолација

Северна Кореја, која тврди дека сè уште нема ниеден потврден случај на ковид-19, вели дека продолжува да ги тестира граѓаните за коронавирус и дека повеќе од ...
| | веќе видена | слични

За разлика од неа, останатите земји имаат по неколку илјади заразени. Глобалната пандемија на коронавирусот се шири низ светот. Ги зафатила и земјите од Јужна ...
| | веќе видена | слични

Глобалната пандемија на коронавирусот се шири низ целиот свет. Погодени се и од земјите во Јужна Америка, од кои Парагвај најдобро се носи, со најмалку ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Без смртни случаи и околу 200 заразени, пристапот на Виетнам кон коронавирусот е пофален од Светската здравствена организација и може да им одржи лекција на ...
| | веќе видена | слични

Како земја која нема ниту еден смртен случај, а бројот на заразените од коронавирус се движи околу 200, Виетнам ги доби сите пофалби од СЗО и може да им служи ...
| | веќе видена | слични

Виетнам ги доби сите пофалби од СЗО, поради тоа што во земјата досега нема ниту еден смртен случај, па затоа и може да служи како пример на другите држави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 1001 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 251 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 375 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 78 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја се уште нема заразени со коронавирусот- велат дека прават тестирања, а 500 лица се во изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: