Човек починал на кеј во Скопје додека трчал

6 копии

Четири лица од Лабараторијата на ЈЗУ Здравствен дом Велес, се ставени во самоизолација поради контакти со лица при земање на крв во Лабораторија, а кои не биле ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
2 копии
3 копии
2 копии
5 копии

Маж почина во Градската болница, откако претходно бил донесен во лоша здравствена состојба од заводот за рехабилитација.Вчера во 19.30 часот во СВР Скопје било ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Почина едномесечно бебе во Битола. Вчера напладне околу 14:00 часот во Битолската полиција е пријавено дека во дом на улицата „Кленовец“ во Битола починало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот ...
сите 728 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 300 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човек починал на кеј во Скопје додека трчал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: