Запрепастувачка снимка од болница во Франција: Заштитната облека се распаѓа како да е од хартија, властите сепак имаат изговор (ВИДЕО)

Шокантна снимка од една болница во Марсеј кружи на интернет од понеделникот. На видеото се гледса како месицинска сестра од сетската болница „Тимон“ облекува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 563 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 425 | | | веќе видена

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
сите 706 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запрепастувачка снимка од болница во Франција: Заштитната облека се распаѓа како да е од хартија, властите сепак имаат изговор (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: