Авиокомпаниите предупредуваат: 25 милиони работни места низ целиот свет може да бидат загрозени

4 копии

Авиокомпаниите предупредуваа дека поради пад на патувањата, 25 милиони работни места низ целиот свет може да бидат загрозени, а Меѓународната асоцијација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кризата со коронавирусот го шокираше цел свет и не можевме ниту да замислиме дека пролетта ќе ја пречекаме со маски на лицето и во карантин. Компаниите поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општиот колективен прекин со работење на голем број светски компании, во комбинација со серијата превентивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авиокомпаниите предупредуваат: 25 милиони работни места низ целиот свет може да бидат загрозени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: