Во светот 1,4 милиони заразени со коронавирус, кај нас досега 599


Едно починато лице и 66 новозаразени е денешниот биланс на Министерството за здравство во врска со Ковид состојбата во земјава. Од здравство информираат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За пациентка која пред два дена почина во ГОБ „8 Септември“ денеска е пристигнат резултат на брис кој покажа присуство на Ковид-19. Пациентката на возраст од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа потврдени се 66 нови случаи на Ковид-19 со што во земјава има вкупно 974 дијагностицирани пациенти. Едно лице почина, а регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во приватниот дом за стари лица „Ескулап“ во Ниш, каде во изминатите неколку дена беше потврден коронавирус кај двајца вработени, денес болеста е потврдена кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во светот 1,4 милиони заразени со коронавирус, кај нас досега 599

Од:
До кого (е-маил):
Порака: