И СЗО ТВРДИ: Во Северна Кореја нема заразени со Ковид-19

За разлика од неа, останатите земји имаат по неколку илјади заразени. Глобалната пандемија на коронавирусот се шири низ светот. Ги зафатила и земјите од Јужна ...
| | веќе видена | слични

Глобалната пандемија на коронавирусот се шири низ целиот свет. Погодени се и од земјите во Јужна Америка, од кои Парагвај најдобро се носи, со најмалку ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Без смртни случаи и околу 200 заразени, пристапот на Виетнам кон коронавирусот е пофален од Светската здравствена организација и може да им одржи лекција на ...
| | веќе видена | слични

Како земја која нема ниту еден смртен случај, а бројот на заразените од коронавирус се движи околу 200, Виетнам ги доби сите пофалби од СЗО и може да им служи ...
| | веќе видена | слични

Виетнам ги доби сите пофалби од СЗО, поради тоа што во земјата досега нема ниту еден смртен случај, па затоа и може да служи како пример на другите држави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 297 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 186 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 112 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 327 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ и носител на листа во ИЕ5 – Радмила Шекеринска денес беше во посета и на Издеглавје, каде истакна дека после 14 години ветување ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И СЗО ТВРДИ: Во Северна Кореја нема заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: