Од коронавирусот се погодени 2,7 милијарди работници ширум светот

Поради запирањето на деловните активности и другите економски мерки поврзани со ширењето на новиот коронавирус се засегнати 2,7 милијарди работници ширум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кризата со коронавирусот го шокираше цел свет и не можевме ниту да замислиме дека пролетта ќе ја пречекаме со маски на лицето и во карантин. Компаниите поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општиот колективен прекин со работење на голем број светски компании, во комбинација со серијата превентивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 614 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 132 | | | веќе видена

Полицаецот кој со колена го приклешти Афроамериканецот Џорџ Флојд, легнат и во лисици, по што задржаниот почина на место, е уапсен, јави денеска Си-ен-ен. ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од коронавирусот се погодени 2,7 милијарди работници ширум светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: