Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

Тони Надал, чичкото на светскиот тенисер Тони Надал изнесе неколку пикантерии од секојдневниот живот на неговиот внук. Рафаел воопшто не размислува за тенисот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал во моментов воопшто не го интересира тенисот. Тренерот на Рафа и чичко, Тони Надал истакна дека шпанскиот тенисер во ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што речиси сите тениски турнири се откажани до крајот на годината, организаторите на УС Опен информираат дека овој Грандслем турнир ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот тренер на Рафаел Надал, Тони даде свој коментар за одлуката на организаторите на Ролан Гарос за промената на датумот на одржувањето на големиот ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал се пријави виртуелниот Мастерс турнир кој се организира како замена за Мастерс турнирот во Мадрид. Организаторите на модерното натпреварување го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 85 | | | веќе видена

„Додека претседателот Зоран Заев во Брисел се сраќава со политичкиот врв на Европската унија и прави се да продолжи интегративниот процес, бранејќи ги ...
сите 228 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 128 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ не прекинува со сомнителни тендери и воопшто не губи време. Иако повеќе Драги Рашковски како искусен тендераш, не е Генерален секретар во ...
сите 123 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вимблдон ќе биде обесштетен од осигурувањето со 114 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: