Градоначалникот на општина Чешиново Облешево позитивен на корона вирус


Горанчо Крстев градоначалникот на општина Чешиново Облешево е позитивен на коронавирус, откако на 23 март бил да се шиша кај фризер од Кочани, кој вчера го ...
| | веќе видена | слични

На градоначалникот на општина Чешиново Облешево, Горан Крстев во понеделник му истекува времето од задолжителниот карантин поради тоа што е заболен од ...
| | веќе видена | слични

Се претера ли со лажните вести. Најновата е дека градоначалникот на Чешинво Облешево, Горанчо Крстев кој е заразен од Корона 19 и е во самоизолаија – починал ...
| | веќе видена | слични

Овој пат со ваков случај се соочил градоначалникот На Чешиново – Облешево Горанчо Крстев, откако негов сограѓанин почнал да шири лаги дека е мртов. Тој за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Општина Чешиново Облешево еден вработен е тестиран и е негативен на Ковид-19, а се очекуваат разултати и од останатите вработени кои имале контакт со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од стигматизацијата – до ширење лажни вести за лицата со потврден Ковид 19. Со овој проблем се соочил и градоначалникот на општината Чешиново Облешево, Горанчо ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Пробиштип е регистриран прв случај на лице носител на Ковид 19, информираше денеска градоначалникот на Драган Анастасов. Тој апелира граѓаните да не креваат ...
| | веќе видена | слични

Во најстроги карантински мерки, следејќи ги санитарните протокли, на кочанските гробишта беше погребан 40-годишниот кочанчанец, првата жртва на Ковид -19 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 307 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 403 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 234 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

Намалениот морталитет, леталитет којшто ги следи европските и светските трендови е еден од факторите што не натера да размислуваме за олабавување на ...
сите 298 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот на општина Чешиново Облешево позитивен на корона вирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: