Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита


2 копии

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

– Зголемен е бројот на лица во самоизолација во Пијанечко-малешевскиот регион. Во четирите општини од најисточните краишта во државата во последното деноноќие ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во живописната Малешевија, позната на туристите по убавините и како единствена воздушна бања на социјалните мрежи почна иницијатива за Органичување на група на ...
| | веќе видена | слични

Стоп за влез во Пијанецот и Малешевијата за луѓе кои не живеаат таму. Во Берово и Пехчево се формираа групи на Фејсбук кои бараат Владата да донесе мерки за ...
| | веќе видена | слични

АД за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката- Скопје изврши детална и целосна дезинфекција на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Живеејќи во време на коронавирус веројатно сите компании размислуваат за имплементација на онлајн плаќање како дополнителен или можеби примарен начин за ...
| | веќе видена | слични

Група граѓани од Берово и Пехчево започнаа иницијатива за ограничување на движењето на луѓе кои не се од Малешевијата. Во Пехчево и Берово, се уште нема ниту ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 194 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривични пријави за повеќе од 500 лица кои не ги почитувале мерките за заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: