МТСП: Паричен надоместок за прекин на работен однос, согласно работниот стаж


Министерството за труд и социјална политика информира дека граѓаните со прекин на работен однос, имаат право на паричен надоместок во висина од 50% од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром нема да ги користи субвенциите предвидени за финансиска поддршка на спортисти, спортски работници и ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје објави дека нема да аплицира и да користи субвенции што државата ги понуди за сите спортски колективи во екот на кризата со корона-вирус, а и ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, кој беше лидер на табелата пред прекинот на првенството, одлучи да даде свој придонес во борбата со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Транспортерите и превозниците на патници се заборавени од владата. Секторот без кој животот не би бил ист, без кој нема да имаме доволно храна, лекови и други ...
| | веќе видена | слични

Сѐ поголем број спортисти и спортски колективи се приклучуваат во донирањето средства за борба против коронавирусот, а актуелниот кошаркарски шампион, МЗТ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во врска со интересот на јавноста за надоместоците на работниците на плата, министерството за труд и социјална политика информира дека Законот за работните ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром одлучи да не биде на двоен товар на државата и нема да ги користи субвенциите предвидени според Законската уредба за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во овој тежок период предизвикан од глобалната пандемија од коронавирусот, од исклучителна важност се ефикасните и корисни мерки на државните институции со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Паричен надоместок за прекин на работен однос, согласно работниот стаж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: