Македонската банкарска асоцијација апелира: Плаќајте на интернет, користете картички место кеш

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите.„Апелираме до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Народната банка на Република Македонија денеска упати апел до граѓаните заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилниците интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите. – Апелираме до ...
| | веќе видена | слични

Поради невидените турканици кои можат да се видат последниве денови по банките, кои се можен извор на зараза со корана вирусот, Народната банка на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Народната банка апелира граќаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите на банките само кога е тоа неопходно и неодложно, а за што повеќе да се ...
| | веќе видена | слични

Народната банка се јави, откако деновиве може да се видат огромни метежи пред нивните филијали и луже доближени еден до друг, наместо да се почитува ...
| | веќе видена | слични

Од таму им порачуваат на граѓаните да ги почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита,  како и да го избегнуваат користењето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 277 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 385 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 122 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 194 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 157 | | | веќе видена

Нема вина во оној кој ги дал дозволите за текстилните работилници во Штип да рботат дури и трета смена во време на полицискиот час. Одговорноста за големиот ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската банкарска асоцијација апелира: Плаќајте на интернет, користете картички место кеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: