Македонската банкарска асоцијација апелира: Плаќајте на интернет, користете картички место кеш

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите.„Апелираме до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Народната банка на Република Македонија денеска упати апел до граѓаните заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилниците интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите. – Апелираме до ...
| | веќе видена | слични

Поради невидените турканици кои можат да се видат последниве денови по банките, кои се можен извор на зараза со корана вирусот, Народната банка на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Народната банка апелира граќаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите на банките само кога е тоа неопходно и неодложно, а за што повеќе да се ...
| | веќе видена | слични

Народната банка се јави, откако деновиве може да се видат огромни метежи пред нивните филијали и луже доближени еден до друг, наместо да се почитува ...
| | веќе видена | слични

Од таму им порачуваат на граѓаните да ги почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита,  како и да го избегнуваат користењето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за премиер од ДУИ Насер Зибери во низата изборни средби оддаде почит пред гробовите на поранешниот претседател Борис Трајковски и на претседателот ...
сите 328 | | | веќе видена

Британскиот тенисер Енди Мареј изрази негодување поради новиот натпреварувачки календар за оваа сезона. Претходно, управата на АТП објави дека првиот турнир по ...
сите 420 | | | веќе видена

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против функционери од власта. Кои ...
сите 123 | | | веќе видена

Културата е поврзана со публиката. Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо ...
сите 138 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, од Спомен костурница во Куманово најави поддршка од Куманово и од граѓаните на ИЕ 2 на опцијата „Можеме“, како ...
сите 388 | | | веќе видена

Жената која е свесна за својата улога во општеството, заштитена од секаков вид на насилство, едуцирана, економски самостојна, почитувана и среќна е еден од ...
сите 229 | | | веќе видена

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во Изборна единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на општина Чешиново-Облешево од каде истакна дека 15 јули е денот кога СДСМ и ...
сите 143 | | | веќе видена

Сите што употребија насилство и кои го организираа 27- ми март во Собранието се пред судот на правадата, истакна лидерот на СДСМ, Зорна Заев, кој одговори на ...
сите 146 | | | веќе видена

До полицијата во Кочани пристигна пријава дека непознато лице се обидело да изврши обљуба врз 86-годишна жена во нејзиниот дом. Настанот се случил околу полноќ ...
сите 397 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската банкарска асоцијација апелира: Плаќајте на интернет, користете картички место кеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: