Филипче: Пет починати, влошена состојбата на родилката од Куманово


Веќе е достапна апликацијата „стоп корона! Граѓаните от сега ќе можат на своите смартфон телефони да ја инсталираат мобилната паликација која е наменета да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција наведе дека и покрај повеќето барања за излез за време на полициски час на деца, утре ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека нема потреба да се воведе карантин и да се прогласи кризна состојба во Куманово, како што предлага ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за заразни болести во текот на утрешниот дел ќе го разгледа барањето на родителите на децата со аутизам, со цел тие да можат да излегуваат за време ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од заболените последното деноноќие се од Куманово со што продолжи трендот со кој оваа општина во последно време е на врвот на листата со ...
| | веќе видена | слични

На барањето од страна на родителите за време на продолжениот велигденски викенд, кога е најавена 85 часовна изолација на целокупното население, да се одредат ...
| | веќе видена | слични

По барање на родителите да се одредат неколку часа во денот кога еден родител би можел да ги прошета децата до 10-годишна возраст, министерот за здравство вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе достави предлог одлука за разрешување на министерот за здравство Венко Филипче заради лошиот менаџмент на здравствената криза која ...
сите 388 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го повикува Венко Филипче и Илир Хасани, да ги достават оставките до Собранието, а не до премиерот, кој видовме дека нема да ги прифати. Филипче и ...
сите 583 | | | веќе видена

Првиот човек на тетовското обвинителство вели дека за неколку дена се очекува во истрагата активно да се вклучат и форензичарите од Германија. Тетовското ...
сите 343 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 178 | | | веќе видена

Проблеми со технологијата се можни и постојано се случуваат, но она што е битно е да има план и луѓе кои тие проблеми ќе ги отстранат во најкус можен рок, вели ...
сите 384 | | | веќе видена

Фокусирањето на зелената агенда, дигитализацијата и инвестирањето во човечкиот капитал се неопходни за обезбедување на одржлив раст. Користењето на дигиталното ...
сите 186 | | | веќе видена

Нема да дозволиме како завчера, поединци политички да профитираат на сметка на лозарите, порача денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство ...
сите 118 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Пет починати, влошена состојбата на родилката од Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: