МАКЕДОНИЈА НАЈЛОШО РАНГИРАНА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА: Ова се најотпорните светски економии


Пандемијата на COVID-19 внесе невидена количина на неизвесност во глобалната економија, бидејќи земјите ширум светот се борат против проблемите кои растат, ...
| | веќе видена | слични

Група од 22 истражувачи напишале отворено писмо во кое бараат „брза и радикална акција“ на шведската влада во борбата против коронавирусот. Тие упатија апел за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Група од 22 истражувачи објави писмо во кое се бара брза и радикална акција на шведската влада за да се спречи понатамошното ширење на Ковид-19 во земјата и ...
| | веќе видена | слични

На островот има околу 33.000 жители, а се стравува дека половина од нив се заразени. Европскиот остров покрај брегот на Естонија локалното население го нарекло ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шведска последните два дена забележала најмал број на смртни случаи од коронавирусот. Вчера од вирусот во таа земја починале 17 луѓе, додека тој број денес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израел се најде на првото места на листата на најбезбедни држави во услови на пандемија од коронавирусот, покажуваат резултатите на инстражувањето на ...
| | веќе видена | слични

И покрај загриженоста на лекарите и меѓународните експерти, откако бројката починати во земјата надмина 1.000, Шведска продолжува да применува „нежен пристап“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 766 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 429 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 522 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 172 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА НАЈЛОШО РАНГИРАНА ВО РЕГИОНОТ И ЕВРОПА: Ова се најотпорните светски економии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: