Филипче: Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид


Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Епидемиолошките служби мора да бидат поажурни, бидејќи голем е бројот на пациенти кои се на домашно лекување и вториот тест за ковид-19 го чекаат повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, вчера попладне информираше за нови шест смртни случаи од Ковид-19, со што вкупната број на починати се искачи на 44 или ...
| | веќе видена | слични

Вработен во лабораторијата на Клиниката за детски болести е позитивен на коронавирус, но случајот е изолиран и за време на работниот процес е користена целосна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во рамките на Министерството за здравство завршила постапката за набавка на респираторни машини, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Од девет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во државава во моментов бројката на заболени од коронавирусот е 908, во 20 градови во државата, најмногу во Скопје и во Куманово. Симптомите на кои се жалеле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 341 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
сите 216 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 367 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 267 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: