ВМРО-ДПМНЕ: Ќе поднесеме уредба за исплаќање на награда за лекарите и медицинскиот персонал


ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Од партијата велат дека мерките не се доволни, а 160.000 луѓе остануваат без работа. 1. ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични

Ако се е по пропис зошто шверцерски се тргна калдрмата и се гради бетонско здание од некогашната Менада, праша Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ, која порача дека ...
| | веќе видена | слични

Без да ги праша скопјани, без да го праша еснафот, без да ги праша лицата кои живеат во непосредна близина на чаршијата, сама во стилот на авторитарна власт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд со цел поништување на исплатата на плати од илјадници евра на бившите ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „ф акти кои го одбележаа денот “. Според партијата, власта на шверцерски начин среде полициски час ја извади калдрмата во Старата скопска ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. Олигархијата на СДСМ профитира од покачувањето на акцизата, а народот осиромашува. 2. Шилегов прави кривично дело, а ЈО молчи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:Владата оди кон долг од 65%. Аматеризмот во управувањето со државните финансии ќе не доведе до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните со зголемување на акцизата за горивата Факти кои го одбележаа денот: 1. ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „Факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, антикризните мерки на Владата не важат за сите. 1.Неспособноста на власта во справување со ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. Во ек на пандемија и економска криза, СДСМ во само четири општини ќе потроши 57 милиони за партиски вработувања во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе поднесеме уредба за исплаќање на награда за лекарите и медицинскиот персонал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: