ВМРО-ДПМНЕ: Ќе поднесеме уредба за исплаќање на награда за лекарите и медицинскиот персонал


ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Од партијата велат дека мерките не се доволни, а 160.000 луѓе остануваат без работа. 1. ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта на шверцерски начин во ек на полициски час ја извади калдрмата од Старата скопска чаршија – симболот на Скопје. Без да ги праша скопјани, без да го ...
| | веќе видена | слични

Ако се е по пропис зошто шверцерски се тргна калдрмата и се гради бетонско здание од некогашната Менада, праша Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ, која порача дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд со цел поништување на исплатата на плати од илјадници евра на бившите ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „ф акти кои го одбележаа денот “. Според партијата, власта на шверцерски начин среде полициски час ја извади калдрмата во Старата скопска ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. Олигархијата на СДСМ профитира од покачувањето на акцизата, а народот осиромашува. 2. Шилегов прави кривично дело, а ЈО молчи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:Владата оди кон долг од 65%. Аматеризмот во управувањето со државните финансии ќе не доведе до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта ја спасува олигархијата и товарот на кризата го фрла на грбот на граѓаните со зголемување на акцизата за горивата Факти кои го одбележаа денот: 1. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1.Неспособноста на власта во справување со корона вирусот ја забетонираа Македонија на дното на листата на земји во закрепнување ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. Во ек на пандемија и економска криза, СДСМ во само четири општини ќе потроши 57 милиони за партиски вработувања во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 469 | | | веќе видена

Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од нашата историја, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов. Тој повтори ...
сите 329 | | | веќе видена

Денешната програма на Светското првенство во Египет требаше да донесе осум натпревари, но еден од нив официјално е откажан и нема да се игра од причина што ...
сите 466 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Четириесет и четиригодишна скопјанка е приведена поради запуштање и малтретирање својата 16-годишна ќерка. Девојката била подолго време заклучувана во домот и ...
сите 253 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 76 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 398 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 604 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе поднесеме уредба за исплаќање на награда за лекарите и медицинскиот персонал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: