ИНАКУ ЛУЃЕТО ОДАТ ОД ЗАБАВА ПО БАНКИ: МБА бара да одите по филијалите само кога е неопходно

2 копии

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Народната банка на Република Македонија денеска упати апел до граѓаните заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилниците интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите. – Апелираме до ...
| | веќе видена | слични

Поради невидените турканици кои можат да се видат последниве денови по банките, кои се можен извор на зараза со корана вирусот, Народната банка на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Народната банка апелира граќаните да ги посетуваат филијалите и експозитурите на банките само кога е тоа неопходно и неодложно, а за што повеќе да се ...
| | веќе видена | слични

Народната банка се јави, откако деновиве може да се видат огромни метежи пред нивните филијали и луже доближени еден до друг, наместо да се почитува ...
| | веќе видена | слични

Од таму им порачуваат на граѓаните да ги почитуваат насоките за соодветна раздалеченост и препораките за самозаштита,  како и да го избегнуваат користењето на ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите.„Апелираме до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 689 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 336 | | | веќе видена

Теренс Флојд, помладиот брат на Џорџ Флојд, се обидува да ја смири ситуацијата по жестоките и масовни портести кои избија низ САД по смртта на неговиот ...
сите 453 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 225 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 182 | | | веќе видена

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 563 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 442 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНАКУ ЛУЃЕТО ОДАТ ОД ЗАБАВА ПО БАНКИ: МБА бара да одите по филијалите само кога е неопходно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: