Кризниот штаб од Куманово бара АРМ да воведе ред пред банките, поштите и маркетите


Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
| | веќе видена | слични

Ќе постапуваме онака како што ќе проценат епидемиолозите, истакна првиот човек во Владата, Оливер Спасовски, кој денеска присуствуваше на седницата на ...
| | веќе видена | слични

Со масовно тестирање на здравствените работници во Кумановската болница, Владата одлучи да го спречи ширењето на заразата помеѓу медицинскиот персонал. Од ...
| | веќе видена | слични

Во Кумановската болница денеска се прави дополнителен скрининг на сите вработени во болницата. Земени се 210 тестови за испитување за да се види дали некој од ...
| | веќе видена | слични

Владин тим денеска оди за Куманово. Точно напладне ќе почне седница на Кризниот штаб. Ќе ги усогласат ли своите ставови двајцата сограѓани, техничкиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека нема потреба да се воведе карантин и да се прогласи кризна состојба во Куманово, како што предлага ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од заболените последното деноноќие се од Куманово со што продолжи трендот со кој оваа општина во последно време е на врвот на листата со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче засега не гледа потреба за воведување на дополнителни мерки на подрачјето на општина Куманово. На новинарско прашање во ...
| | веќе видена | слични

Засега нема потреба, таму нема ниту јавен, ниту меѓуградски превоз, изјави министерот за здравство, Венко Филипче за барањето на Кризниот штаб во Куманово за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кризниот штаб од Куманово бара АРМ да воведе ред пред банките, поштите и маркетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: