34 прилепчани заболени од коронавирус


8 копии

Шест здравствени работници од штипската Клиничка болница се позитивни на корона вирус, од кои четворица се од Инфективното, еден е лекар од интензивна нега и ...
| | веќе видена | слични

Штипјанец кој имал повреда на колк, пред да биде опериран се заразил со КОВИД-19. Операцијата требало да се изврши на Ортопедското одделение во Штип, но еден ...
| | веќе видена | слични

Негативни се сите 20 брисови што беа земени од пациентите во Домот за стари лица „Сју Рајдер“ во Битола, потврдија од установата. Брисевите од старите лица беа ...
| | веќе видена | слични

Според информацијата од Центарот за јавно здравје во Велес, изминатото деноноќие во оваа Општина се регистрирани нови двајца заразени од коронавирусот. Со ...
| | веќе видена | слични

Со ова, бројката на заразените во Велес се зголеми на 36 пациенти. Како што информира директорот на Центарот за јавно здравје, Тони Димитриев, од двајцата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според информациите од Центарот за јавно здравје во Велес во изминатите 24 часа нема ново регистрирани заболени од Ковид -19, а со тоа во Велес петти ден нема ...
сите 542 | | | веќе видена

Шефицата на обвинителството за гонење организиран криминал Вилма Русковска е уверена дека со денешните завршни зборови во случајот „Рекет“ ќе се докажа дека ...
сите 96 | | | веќе видена

Од првомајските празници наваму е во благ, но константен пораст кривата на нови заболени, пресметано со просек од пет дена, за да се отстранат евентуални ...
сите 200 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 235 | | | веќе видена

Земјите во кои се намалува бројот на заболени од коронавирус би можеле да се соочат со втор пик на епидемијата доколку мерките за запирање на истата се олеснат ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

34 прилепчани заболени од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: