Вухан е отворен по 76 дена изолација


Kинескиот град Вухан го прослави укинувањето на карантинот со вистински спектакл. Животот се враќа во нормала. Градот од денес повеќе не е во карантин, а тоа ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се шират разни теории на заговор за коронавирусот (го викаат и кинески вирус), но и логични прашања за неговото ширење од Вухан кон Европа ...
| | веќе видена | слични

Вухан, главниот град на кинеската провинција Хубеи во кој за прв пат се појави новиот коронавирус од вчера повторно е отворен после 76-дневната блокада. Градот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Кинескиот милионски град Вухан, од каде што почна да се шири епидемијата на коронавирусот, од вчера офицјално веќе не е под карантин. Вухан беше епицентар на ...
| | веќе видена | слични

Ова се главните фази откако Светската здравствена организација на 8 јануари објави дека новиот коронавирус може да биде причина за непознатата епидемија што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 458 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вухан е отворен по 76 дена изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: