Ристовски: Можеше да има и помалку смртни случаи, ако владата реагираше помудро и похрабро

Претседателот на „Интегра“, Љупчо Ристовски во вечерашното издание на „Само вистина“ на „Канал 5“ ТВ изјави дека како партија ги дале своите предлози до ...
| | веќе видена | слични

Дами и господа, повеќе или помалку навикнати на „корона-изолацијата“, вечерва во Само Вистина уште една ексклузивна здравствена едукација од првите на браникот ...
| | веќе видена | слични

„Повеќе внимание треба да се посвети на средните и микро претпријатија, во однос на вбризгувањето на финансиски средства, додека кај големите компании треба да ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Алберт Муслиу во „Само вистина” на „Канал 5“ ТВ изјави дека мерките на Владата за справување со економската криза поттикната од коронавирусот не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, ...
сите 764 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 150 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Во моменти кога партиите не можат да постигнат договор, институциите мора да ја преземат целосната одговорност и тоа беше и дебата на Советот за безбедност. ...
сите 173 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристовски: Можеше да има и помалку смртни случаи, ако владата реагираше помудро и похрабро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: