Пендаровски-Столтенберг: Со здружени сили за справување со пандемијата на коронавирусот


Потреба од здружување на силите и нагласена солидарност меѓу сојузниците со цел успешно справување со кризата која има не само здравствена, туку и социјална и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче и министерот за надворешни работи Никола Димитров денес присуствуваа на видео конференција со амбасадорите на земјите ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во улога на национален координатор за распределба на странска помош во земјава и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, на денешната прес-конференција во Брисел информираше дека Самитот ЕУ-Западен Балкан кој требаше да се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Убеден сум дека САД ќе продолжат да обезбедуваат финансиска помош и асистенција за нашите пријатели, изјави специјалниот претставник на Стејт департмент за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Метју Палмер, рече дека по пандемијата на коронавирусот, секаде ...
| | веќе видена | слични

.-Планираме во наредните недели да го одржиме самитот во форма на видео-конференција, по консултации со хрватското претседателство, за да и дадеме поттик на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 211 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

До Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела против изборите и гласањето пристигнале вкупно 24 известувања за ...
сите 440 | | | веќе видена

Зоран Заев гласаше на избирачкото место 1730 во Струмица. - Верувам дека со нашата позитивна и промотивна кампања успеавме да ги осигураме и да ги убедиме ...
сите 83 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски-Столтенберг: Со здружени сили за справување со пандемијата на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: