Угостителите нема да ги користат владините мерки, дополнително ќе ги задолжеле


Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Транспортерите и превозниците на патници се заборавени од владата. Секторот без кој животот не би бил ист, без кој нема да имаме доволно храна, лекови и други ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во врска со интересот на јавноста за надоместоците на работниците на плата, министерството за труд и социјална политика информира дека Законот за работните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во овој тежок период предизвикан од глобалната пандемија од коронавирусот, од исклучителна важност се ефикасните и корисни мерки на државните институции со ...
| | веќе видена | слични

Главната мерка од економскиот пакет e директната помош од 14.500 денари месечно за секој вработен, за месеците април и мај, од сите фирми погодени од кризата. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика информира за регулирањето на надоместоците на плата за работниците со Законот за работните односи. Во случај на ...
| | веќе видена | слични

Компаниите да ја искористат мерката за финансиска поддршка од 14.500 денари по вработен, аплицирањето е брзо и едноставно, порача владејачкиот СДСМ преку ...
| | веќе видена | слични

Мерката за финансиска поддршка на работодавачите од 14.500 месечно по вработен, ќе помогне да се спасат 250 илјади работни места и ќе им помогне на над 35 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Работодавците согласно членот 112 од Законот за работни односи додека се во сила мерките од Владата за справување со корона вирусот на работниците може да им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Р аботникот има право на надоместок на платата за целото време на отсуство, а висината на надоместокот е различен за различни ситуации , информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состанокот на Комисијата за заразни болести се предложило да се направи масовен скрининг во Скопје, Тетово, Штип и Липково. Предложена е исто така и дневна ...
сите 592 | | | веќе видена

Не смее да дозволи Комисијата за заразни болести да потпадне под политички притисок истакна доктор Ненад Лазаров во гостувањето во емисијата „А што не е ...
сите 577 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 206 | | | веќе видена

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 551 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите нема да ги користат владините мерки, дополнително ќе ги задолжеле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: