Караџоски: Следните две-три недели се клучни


Д-р Александар Митов во „ “ на „Слободна ТВ“ зборуваше за состојбата со коронавирусот во светот и кај нас. -Состојбата која што трае неколку недели е онаа што ...
| | веќе видена | слични

-Во Дубаи веќе втора недела има 24 часовен карантин. Тоа не е случај насекаде во Арапските емирати. Вкупно има околу 4.000 случаи, со исклучително ниска ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за порталот Инфомакс, доктор Синиша Стојановски претседател на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека обиди за манипулаци со бројката ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме многу интензивни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внтарешни работи Наќе Чулев во интерју за Радио слободна Европа (РСЕ) вели дека Комисијата за заразни болести составени од епидемиолози, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секојдневно стигнуваат различни информации за Коронавирусот. Генералниот став на науката е дека ќе се создаде колективен имунитет. Но треба да се помириме дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Караџоски: Следните две-три недели се клучни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: