Донации на Витаминка за здравството


2 копии
3 копии

Амбасадорката на САД, Кејт Брнс, се обрати до јавноста во земјава со писмо во кое дава поддршка за борбата со коронавирусот, а се осврнува и на помошта којашто ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Дрекслмаер Македонија” од Кавадарци на Општина Велес и донира поголема количина на здравствена опрема за заштита од Ковид-19. Донацијата се состои ...
| | веќе видена | слични

Донацијата наменски ќе биде искористена за поддршка на различни сегменти од здравствениот систем. Во знак на поддршка на напорите за надминување на ...
| | веќе видена | слични

Групацијата Штаермеркише Шпаркасе, претставена во нашата држава преку двете локални банки Охридска банка и Шпаркасе Банка Македонија, во знак на поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата за приредување игри на среќа Mozzart донираше финансиски средства за набавка на заштитни маски за повеќекратна употреба на Македонскиот полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општествено одговорните компании постојано се обидуваат да дадат некаков придонес за моменталната ситуација во Македонија, а таква е и Филип Морис, која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донации на Витаминка за здравството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: