Ѓоргиевска, FitLife: Едноставни трикови за зајакнување на имунитетот во време на коронавирус


Како и секој ден советувам и пропагирам здрава храна и здрав живот, а сега особено. За жал сѐ уште не е пронајден лек за коронавирусот, а бидејќи КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Дамите со векови наназад користеле жолчки како природен производ за нега на косата, а овој алтернативен beauty тренд се пренесува од генерација на генерација. ...
| | веќе видена | слични

Една љубителка на Мекдоналдс рестораните споделила рецепт на Фејсбук за да можат и другите да уживаат во овој преубав пијалок. Со оглед на тоа дека сите ...
| | веќе видена | слични

Подочниците или темните кругови околу очите прават да изгледаме постаро, изморено и исцрпено. Тие најчесто се создаваат заради недостаток на стрес, сон, ...
| | веќе видена | слични

Оваа неверојатно здрава билка ќе направи чудо за вашата кожа. Ако имате проблематична кожа, сончеви дамки и лузни, магдонос е билката што ви треба. Магдоносот ...
| | веќе видена | слични

Фризерите во моментот не работат, но и без нив вашата коса може да изгледа одлично… Иако сме во изолација, тоа не значи да се откажеме од средувањето. Ова ...
| | веќе видена | слични

Постапка која треба внимателно да ја следите за да се биде сигурни дека ништо нема да тргне наопаку. Без оглед кој дел од телото сакате да го бричите, шансите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Во своето видео обраќање на социјалните мрежи, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски го критикуваше однесувањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...
сите 326 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоргиевска, FitLife: Едноставни трикови за зајакнување на имунитетот во време на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: