Апел до Прилепчани да се почитуваат мерките и да се оддржува безбедна дистанца


Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски апелира до банките да ја засилат редарската служба за да не се случуваат сликите пред банките со огромни редици на ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот кризен штаб на Велес ја прифатил понудата на Републичкиот штаб и во вторник Армијата ќе биде по улиците на Велес, најави на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Армијата на Република Северна Македонија денеска во Прилеп беше и ќе биде ангажирана пред банките и маркетите со цел да се искористи нејзиниот авторитет да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, како Главен координатор на Кризните штабови на единиците на локалната самоуправа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Армијата излезе на улиците во Прилеп. Уште од раните утрински часови војниците се распоредија пред сите поголеми маркети и експозитурите на банките за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Прилеп војската прави ред пред банки, продавници, институции. Откако голем број на жителите не ги почитуваа мерките, локалниот градоначалник реши да повика ...
| | веќе видена | слични

Вклучувањето на армијата за воспоставување на ред во Прилеп е на барање на градоначалникот Илија Јованоски, поради драматично ширење на заразата со коронавирус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Бујар Османи, како главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од Ковид-19, заедно со вицепремиерката ...
| | веќе видена | слични

Припадниците на македонската Армија од денес наутро се на улиците од Прилеп, каде се распоредија пред сите поголеми маркети и експозитурите на банките за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 930 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел до Прилепчани да се почитуваат мерките и да се оддржува безбедна дистанца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: