СЗО ја стави на прелиминарниот список: Руска вакцина против КОВИД-19?

Светската здравствена организација ја стави на списокот со потенцијални вакцини. Институтот за истражување за вакцини и серуми на Руската Федерална агенција за ...
| | веќе видена | слични

Руската федерална биомедицинска агенција направила препарат за лечење коронавирус на основа на антималарискиот лекот мефлокин, соопшти прес службата на ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението се прецизира дека истражувањата проценувале за антивирусното делување на овој лек. Противвирусната активност на лекот Мефлокин, според ...
| | веќе видена | слични

Докажана е антивирусна активност на лекот „Мефлоин“ против предизвикувачкиот агенс КОВИД-19, соопшти прес-службата на Руската Федерална биомедицинска агенција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската федерална агенција за биомедицина направи препарат за лечење на корона вирусот на основа на антималарискиот лек „Меклофин“. Овој лека со сигурност ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 819 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 173 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО ја стави на прелиминарниот список: Руска вакцина против КОВИД-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: