Од Ковид-19 во Грција веќе има 81 жртва, заразени вкупно 1.832 граѓани

2 копии

Од казните за несовесните граѓани за прекршување на мерките за забрана на движењето, грчката полиција, заклучно со вчера изрекла казни во висина од над шест ...
| | веќе видена | слични

Универзумот потчинет од невидлива честичка ги принудува општествата на изолација, вели грчкиот архиепископ Јеронимос во неговата честитка до верниците по повод ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

За 40 отсто помала кирија ќе платата студентите кои студираат во други градови, далеку од нивното постојано живеалиште и се економски зависни од родителите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Забрана за движење на возилата во сабота вечер и во недела за Велигден, е сценариото, кое според „Катимерини“ е на маса и го разгледува грчката Влада за да се ...
| | веќе видена | слични

Грчката влада објави постепено олеснување на рестриктивните мерки доколку нема зголемување на бројот на заразени, објави грчкиот весник „Катимерини“. ...
| | веќе видена | слични

Во две цркви, во атинската населба Кукаки и на островот Крф, и покрај забраните и одлуките на Светиот синод на ГПЦ црквите да бидат затворени за верниците, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 308 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 491 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција пред седиштето на партијата, истакна дека Заев до крајот на годината секоја семејство во државата ќе го ...
сите 121 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Ковид-19 во Грција веќе има 81 жртва, заразени вкупно 1.832 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: