Нови вонредни летови за враќање на македонските граѓани дома

5 копии

За помалку од еден месец успешно репатриравме 3.032 наши граѓани кои поради пандемијата беа затекнати во странство, објави вечерва на својот профил на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
9 копии

54 нови случаи на заболени. Меѓу заболените се 122 здравствени работници. Бројката во Куманово рапидно расте, локалните власти бараат двонеделен карантин. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Со организиран лет од Венеција, денеска во 14:00 часот на скопскиот аеродром во земјава се враќаат 180 македонски државјани кои поради корона кризата биле ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови вонредни летови за враќање на македонските граѓани дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: