Трамп: СЗО најмногу е финансирана од САД, но и натаму најмногу е насочена кон Кина


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја критикуваше Светската здравствена организација (СЗО), обвинувајќи ја дека била премногу лабава кон Кина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина скри од останатиот свет исклучително важни информации за епидемијата на новиот коронавирус и затоа треба да одговара за својата измама, изјави поранешен ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Првиот европски дипломат, Жозеп Борел, денеска ја осуди одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го прекине финансирањето на САД на Светската ...
| | веќе видена | слични

Над два милиони луѓе се заразени со корона вирусот, здравствени системи се пред колапс, се калкулираат економски загуби . Во светот борбата со КОВИД 19 ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Издвојувањето средства за недоволно финансираната Светска здравствена организација е меѓу најдобрите начини да се помогне развојот на вакцината против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Американскиот претприемач и коосновач на Мајкрософт Бил Гејтс денеска ја критикуваше одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го прекине ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 400 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 665 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 468 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 276 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 215 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: СЗО најмногу е финансирана од САД, но и натаму најмногу е насочена кон Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: