Расте бројот на смртни случаи од коронавирус во државата


4 копии
4 копии

Министерството за здравство информира дека за пациентка која пред два дена почина во ГОБ „8 септември“ денеска е пристигнат резултат на брис, кој покажал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Министерот го објави најновото соопштение за состојбата на корона вирус во земјава - детално во продолжение... Денеска се регистрирани 12 оздравени пациенти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 24 часа регистрирани се 66 нови случаи на Ковид-19 информираат денеска од Министерството за здравство (МЗ). Односно по градови, регистрирани се ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се потврдени 66 нови случаи на КOВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По градови: Скопје-10, Куманово-27, Штип-3, Прилеп-4, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје, досега во земјава од коронавирусот се починати 151 пациент. Таа институција ги објави најновите ...
сите 556 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 210 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 185 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 79 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на смртни случаи од коронавирус во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: